ויזות

אזרחי ישראל מקבלים בכניסה לתאילנד ויזה אוטומטית ל-30 ימים (לא חודש, יש הבדל לפעמים). על מנת לקבל את הויזה האוטומטית יש להציג כרטיס טיסה יוצאת מהמדינה תוך 30 ימים וכן סכום כסף בשווה ערך ל-5000 באט ליחיד או 10000 באט למשפחה (אם כי לא שמעתי מעולם שביקשו ממישהו בפועל את אחת הדרישות הללו, אבל חבל לקחת סיכון). כניסה באחד ממעברי הגבול היבשתיים תקנה לכם ויזה אוטומטית של 15 ימים בלבד. אם רוצים להאריך את השהייה בתאילנד בזמן שכבר שוהים שם, אפשר להאריך אותה ב-30 ימים נוספים באחד ממשרדי ההגירה במדינה בעלות של 1900 באט. כל יום שבו תשהו ללא ויזה יעלה לכם בקנס של 500 באט. שימו לב שאם אתם יוצאים מהמדינה אתם מאבדים את יתרת הימים שנשארו לכם וכשתחזרו תקבלו ויזה חדשה, כך שאם אתם מעוניינים לצאת למדינה שכנה, לא כדאי לעשות זאת בתחילת הטיול.

מי שרוצה לבקר בתאילנד לתקופה של 30-60 ימים יכול להגיש בקשה לויזת תיירים בשגרירות תאילנד בהרצליה פיתוח (רחוב משכית 3 קומה ב') בימים שני עד שישי בשעות 09:00-11:30. הויזה עולה 150 ש"ח (במזומן בלבד) ואפשר יהיה לאסוף אותה ביום העבודה הבא בשעות 14:00-16:00. יש להביא תמונת פספורט. יש להיכנס לתאילנד תוך 3 חודשים מיום הוצאת הויזה והיא תקפה כאמור ל-60 ימים. גם ויזה זו ניתן להאריך ב-30 ימים נוספים באחד ממשרדי ההגירה במדינה בעלות של 1900 באט.

מי שרוצה להיכנס ולצאת מספר פעמים ללא מגבלה, יכול להגיש בקשה לויזה תיירים מרובת כניסות בעלות של 750 ש"ח. הויזה מאפשרת להיכנס ולצאת ללא הגבלה במשך חצי שנה. הגשת הבקשה כפי שפורט מעלה. לויזה כזו נדרשים מסמכים נוספים, פרטים באתר השגרירות. ניתן לשהות בתאילנד מקסימום 60 ימים בכל כניסה.

בכל כניסה לתאילנד יש להקפיד כי הדרכון יהיה עם תוקף של חצי שנה לפחות.

שגרירות ישראל בבנגקוק נמצאת ברחוב סוקומוויט סוי 19 בבניין Ocean Tower II קומה 25, טלפון 66-2-2049200.

משרדי ההגירה בתאילנד: www.immigration.go.th/index

שגרירות תאילנד בישראל: www.thaiembassy.org/telaviv/en/services/685/17388-Entry-to-Thailand.html

שגרירות ישראל בתאילנד: embassies.gov.il/bangkok-he/Pages/Default.aspx

מכס

שוב ושוב חוזרים המקרים של סיפורים עצובים, קורעי לב וכיס על ישראלים שנתפסו במכס התאילנדי, נאלצו לשלם סכומי עתק ובעיקר נשארו עם טעם רע שפגע מאוד בכל הנסיעה.

מה מותר ומה אסור?

מותר פקט אחד של סיגריות, עד ליטר אחד של אלכוהול (פרט לבקבוק "אבסינט" שהוא משקה לא חוקי בתאילנד, אבל נמכר בדיוטי פרי בישראל) ואסור טבק לנרגילות. גם אם יגידו לכם בדיוטי פרי בישראל אחרת, רק זה מה שמותר. אם תתפסו, תשלמו קנס של מאות דולרים וגם יחרימו לכם את המוצרים בטקס עגום במיוחד.

logo 1.png