top of page
ראש עמוד

מזג אויר 

בתאילנד יש שלוש עונות: 

העונה הקרירה היא בחודשים נובמבר עד מרץ (למעשה בחורף שלנו) והיא העונה הטובה ביותר לטיול. הטמפרטורה נעימה ונעה סביב 25 מעלות, הלחות נמוכה יחסית ויש מעט גשם. זו עונת השיא בתאילנד והמחירים יקרים בהתאם. בעונה זו לא תפגשו משפחות כי אין חופש בעולם. בתקופה שסביב חג המולד והסילבסטר, המחירים קופצים לשיא.

העונה החמה נמשכת מחודש אפריל ועד סוף יוני. כפי שמשתמע משמה, מאוד חם והטמפרטורה נעה בממוצע סביב 35 מעלות שיחד עם למעלה מ-90% לחות הופכים את השהייה במדינה למאתגרת. זו העונה הכי פחות טובה לטיול כשחוץ משמש חזקה גם תפגשו מפלים יבשים ושדות תירס שרופים בצפון. נסיעה בפסח היא עניין של מזל מכיוון שפסח נופל בדיוק בתפר בין העונה הקרירה לעונה החמה ולכן כל מזג אויר בפסח אפשרי.

העונה הגשומה הנה עונת המונסונים והיא נמשכת מיולי ועד סוף אוקטובר. הטמפרטורה הממוצעת 30 מעלות והלחות גבוהה, אם כי היא נחלשת בכל פעם שיורד גשם. למרות הגשמים, זוהי העונה הכי פופולרית בתאילנד בגלל שרוב העולם נמצא אז בחופש הגדול ובניגוד למה שנוטים לחשוב, היא דווקא מתאימה מאוד לטיול. המונסונים בדרך כלל מגיעים ללא כל הודעה מוקדמת ונעלמים לאחר שעה כאילו לא היו. אחרי כמה דקות הכל יבש. יחד עם זאת, יש לא מעט מקרים של ימי גשם רצופים ללא הפסקה שיכולים לשבש את הטיול ולעומתם ימים יבשים לחלוטין. כשיורד גשם, זה זמן נהדר לאטרקציה סגורה כגון עיסוי, קפה או קניות וגם רחצה בגשם בים או בבריכה היא חוויה גדולה לילדים. ספטמבר ואוקטובר הם החודשים הכי גרועים.

משקעים.jpg

מפת הגשמים בתאילנד. החודשים הירוקים הם הטובים ביותר והאדומים הגרועים ביותר

חשוב לשים לב שיש הבדל מהותי במשקעים בדרום תאילנד בין איי הצד המזרחי הנמצאים במפרץ תאילנד (קוסמוי, קופנגן, קוטאו) לבין איי הצד המערבי הנמצאים בים אנדמן (פוקט, קופיפי, קרבי, קאו לאק ועוד). בחורף עדיף להיות בצד של פוקט ואילו בקיץ עדיף להיות בצד של קוסמוי. רואים את זה בצורה מאוד יפה בטבלה. אל תופתעו לדוגמא אם בתקופה מסוימת יבש בפוקט וגשום מאוד בקוסמוי או הפוך. לקו צ'אנג אסור להתקרב בחודשים יוני עד ספטמבר כי כמות המשקעים שם היא בלתי נתפסת. זהו המקום הכי גשום בתאילנד והוא נטוש לחלוטין בקיץ. לשם ההשוואה, כמות המשקעים בישראל בשנה שלמה היא כ-450 מ"מ. בקו צ'אנג יכול להיות כמעט פי 2.5 מזה בחודש אחד.

אל תטרחו להיסחב עם מטריה אפילו בעונה הגשומה. היא לא באמת תעזור לכם בגשם העז ואם ממש תרצו, בשנייה שיורדת הטיפה הראשונה יצוצו רוכלים שימכרו לכם מטריות ומעילי גשם מניילון במחיר של כמה שקלים.

תחזית

בנגקוק

צ'יאנג מאי 

פוקט

פטאיה

צ'יאנג ראי

קוסמוי 

בריאות

בריאות 

כפי שאתם מניחים, זה יהיה מאוד לא אחראי מצידי לייעץ בענייני חיסונים. בשביל זה יש מרפאות מטיילים הפרוסות בכל רחבי הארץ, שם תוכלו לקבל ייעוץ על פי יעד הנסיעה ועל פי ההיסטוריה הרפואית שלכם. בדרך כלל ימליצו לכם הרופאים על החיסונים הבאים: צהבת A, צהבת B, טיפוס הבטן וטטנוס. חלק נכבד מהילדים קיבלו חלק מהחיסונים הללו במסגרת בתי הספר ולכן מאוד מומלץ להתייעץ. קחו בחשבון שחלק מהחיסונים מצריכים שתי זריקות בהפרש של חודש או אפילו שלוש זריקות בהפרש של חצי שנה על מנת להיות מחוסנים לכל החיים ולכן אל תשאירו את החיסונים לרגע האחרון.

בתאילנד יש המון גשם ולכן המון מקורות מים ושלוליות וזה מביא להמון יתושים, שגם נושאים לא מעט מחלות. לכן חשוב מאוד למרוח תרסיסים דוחי יתושים, בעיקר באזורי מים וביערות הגשם הלחים. כשאתם מצטיידים בתכשירים, חשוב להקפיד כי התכשיר יכיל Deet בשיעור של 20% לפחות. ניתן לקנות תכשירים נגד יתושים בכל חנות נוחות במחירים זולים. בנוסף, אני ממליץ להביא מישראל את המכשיר נגד יתושים שתוקעים בשקע, זה נהדר לחדר במלון. שני מוצרים נוספים שכדאי להצטייד בהם הם פניסטיל ג'ל שיעזור לכם מאוד להרגיע עקיצות שלא הצלחתם למנוע ותכשיר אלוורה שיעזור מאוד במקרים של חשיפה רבה לשמש.

הסברים ניתן לקבל גם בלשכת הבריאות www.health.gov.il 

בתי חולים

בתי חולים

בתאילנד קיימים מוסדות רפואיים מערביים ברמה גבוהה, כולל טיפולי שיניים. הנה המלצות לכמה מהם:

בית החולים Bumrungrad בבנגקוק הוא פופולרי ביותר בקרב תיירים. הוא נמצא ברחוב סוקומוויט סוי 3 מספר 33. טלפון: 66-2066-8888. www.bumrungrad.com/en

בית החולים Chiang Mai Ram Hospital 1 בצ'יאנג מאי הוא בית החולים הפרטי הגדול בעיר ונמצא במרכזה, לא רחוק ממרכז הקניות Kad Saun Klaew. טלפון חירום: 66-53-920330. www.chiangmairam.com

בתי החולים מרשת Bangkok Hospital מומלצים במיוחד. הם מבצעים טיפולים וניתוחים בסטנדרטים מערביים לכל דבר ומספקים שירות של ביקור רופא בבית המלון. הם מכבדים כמעט את כל חברות הביטוח (אבל חשוב לוודא לפני קבלת טיפול). יש סניפים בבנגקוק, בקוסמוי (ממערב לחוף Chaweng), בפוקט, שלוחה בקופנגן (בחוף Ban Tai לא רחוק מהאדרין) ועוד. טלפון: 66-2-310-3000. www.bangkokhospital.com/en

אם אתם נמצאים ביעד או באי קטן שבו אין בית חולים ברמה מערבית, כדאי להגיע לבית חולים טוב ולא להסתכן בקבלת שירות רפואי ברמה ירודה.

20160804_090402.jpg

בית החולים Bangkok Hospital

bottom of page