top of page
ראש העמוד

תחבורה בתאילנד 

בתאילנד יש מגוון אמצעי תחבורה, חלקם מסורתיים יותר כמו טוקטוק וחלקם מודרניים מאוד כמו הרכבות העילית והתחתית הנמצאות בבנגקוק. על טיסות פנים ראה פרק טיסות

IMG_4972.JPG

הרכבת העילית BTS בבנגקוק

BTS

הרכבת העילית BTS בבנגקוק מפעילה שני קווים שנפגשים בכיכר סיאם (מה שהופך את האזור להכי מומלץ ללינה בבנגקוק). קו סילום מתחיל באצטדיון הלאומי שנמצא מעט מערבית לכיכר סיאם, נוסע על ציר סילום, חוצה את הנהר ומסתיים ממערב לו ואילו קו סוקומוויט (שכנראה תשתמשו בו יותר) מתחיל בצפון העיר, עובר בשוק סוף השבוע, באנדרטת הניצחון, נפגש בכיכר סיאם עם קו סילום, וממשיך מזרחה על ציר רחוב סוקומוויט הראשי. לשני הקווים יש גם חיבור לרכבת התחתית. ניתן לקבל מפה של הקווים בכל מלון וכמובן בתחנות. שעות פעילות: 06:00-00:00, אחת לכמה דקות. עלות: כרטיס לנסיעה בודדת 16-44 באט בהתאם למרחק, כרטיס יומי 140 באט. קרוב לוודאי שכרטיס יומי לא יהיה משתלם. אתרwww.bts.co.th/eng

bts mrt map.jpg

מפת הרכבת העילית והתחתית היעילות בבנגקוק

MRT

הרכבת התחתית MRT מפעילה גם היא שני קווים. הקו הכחול הוותיק יוצא מתחנת הרכבת Hua Lamphong, עובר במספר רחובות מרכזיים בעיר כגון רמה ה-4, סילום, Ratchadaphisek, צומת אסוק/סוקומוויט, צומת אסוק/Phetchaburi, רמה ה-9, שוק סוף שבוע, תחנת האוטובוסים הצפונית ומסיים את דרכו בתחנת Tao Poon. הקו הסגול החדש מתחיל את מסלולו בתחנה האחרונה של הקו הכחול והוא אינו רלוונטי כמעט לתיירים. שעות פעילות: 06:00-00:00 בתדירות של 5-10 דקות בהתאם לעומס. עלות: כרטיס לנסיעה בודדת בקו הכחול 17-43 באט למבוגר ו-9-35 באט לילד או פנסיונר (עד גיל 14, מעל גיל 60), בהתאם למרחק. אתרwww.mrta.co.th/en

מאוד כדאי לנצל את הרכבות בבנגקוק. הן ממוזגות, נעימות, זולות ובדרך כלל גם יותר מהירות ממוניות או טוקטוקים.

IMG_7991.JPG
מונית וטוקטוק

טוקטוק, כלי הרכב הייחודי של תאילנד. שומר נפשו ירחק

מונית ניתן למצוא בכל פינת רחוב והכי מומלץ להזמין באמצעות אפליקציות התחבורה הפופולריות באסיה Bolt או Grab. חשוב לוודא שיש שלט Taxi Meter על הגג ועל תא הכפפות תמצאו בדרך כלל את תמונת הנהג, פרטיו ומספר רישיון המונית שלו. מומלץ מאוד לצלם את זה גם כאמצעי הרתעה וגם לשימוש בשעת צרה, אם לדוגמה שכחתם משהו במונית. כדאי מאוד להתעקש להפעיל מונה, לרוב זה יהיה זול יותר, אבל גם יכול להבטיח לכם טיול לא רצוי בעיר ואת זה תוכלו למנוע אם תפעילו Waze או Google Maps ותראו לנהג שאתם עוקבים אחר מסלול הנסיעה. אם תזמינו דרך אפליקציה תבטיחו לעצמכם גם את המחיר הזול ביותר וגם נסיעה ללא דאגות. מחיר הנסיעה מתחיל ב-35 באט ועולה לאיטו בהתאם למרחק. 

לנסיעות ארוכות מחוץ לעיר, אני ממליץ מאוד על השירות של אתר 12GO, המציע שירות אמין ומחירים הוגנים למגוון יעדים ברחבי תאילנד כולל שילוב של נסיעות ומעבורות.

הזמנת נסיעות ומעבורות באתר 12GO

טוקטוק הנו תלת אופן ממונע מאוד פופולרי בבנגקוק. הוא בעל יכולת תמרון מרשימה בין כלי הרכב על הכביש. זהירות היא לא הצד החזק של נהגי הטוקטוק והנסיעה גם מאפשרת לכם לשאוף עמוק לריאות את האוויר המזוהם של בנגקוק. תענוג מפוקפק.

אם אתם מחפשים כלי רכב מסוכן, לא ממוזג ושאמינות היא לא תכונה שמייצגת את הנהגים, אתם מוזמנים לנסות. בטוקטוק אין מונה והמחיר ההתחלתי אותו תתבקשו לשלם יהיה גבוה מאוד וחשוב מאוד להתמקח. כל מחיר מעל 100 באט במרכז העיר הוא מחיר לא הגיוני. אם מציעים לכם מחיר נמוך מידי או אפילו נסיעת חינם זה יבטיח לכם ביקור בחנות עם מחירים מופרזים שמשלמת לנהג עמלה על כל מבקר שהוא מביא ואתם כמובן תשלמו את המחיר. הנסיעה בלילה אינה מומלצת. טוקטוק הוא נחמד לחוויה חד פעמית ועדיף להתרחק ממנו ככל האפשר.

מונית תמיד תהיה עדיפה בגלל הנוחות, המיזוג, האמינות והמחיר הזול יותר.

IMG_4774.JPG
סירות

סירות הנהר הן הדרך הכי מהירה לחצות את בנגקוק ממזרח למערב

סירות הן דרך מאוד פופולרית לנוע ממקום למקום בבנגקוק. מידע רב על אפשרויות שיט פרטי או ציבורי בנהר ובתעלות, ראה תחת עמוד אטרקציות נוספות בבנגקוק.

IMG_2458.jpg
אוטובוס

האוטובוסים המיושנים הם סיוט בחום, בלחות ובצפיפות

אוטובוסים בתאילנד בכלל ובבנגקוק בפרט נעים בין מיושנים ולא ממוזגים לבין מודרניים ומפנקים. תתרחקו מאוטובוס שנוסע עם חלונות פתוחים. האוטובוסים מיועדים בעיקר למטיילים דלי תקציב ומאפשרים נסיעה זולה משמעותית לעומת כל אמצעי תחבורה אחר. אם כבר החלטתם לנסוע באוטובוס, תבחרו רק את הממוזגים שהם גם נעימים יותר וגם פחות צפופים. הדרך המומלצת למצוא את האוטובוס הנכון היא באמצעות Google Maps. אוטובוס עירוני ממוזג עולה 10-24 באט לנסיעה ואילו אוטובוס עירוני שאינו ממוזג עולה 7-8 באט בלבד. בבנגקוק קיים גם מיקרובוס בצבע אדום, שמציע שירות טוב יותר והוא אף פעם לא צפוף מכיוון שהנהג לא מעלה נוסעים כשאין מקומות ישיבה. משלמים על ידי השארת כסף מדויק בקופסה בחלקו הקדמי של המיקרובוס לעומת תשלום לכרטיסן באוטובוסים. מחיר הנסיעה הוא 30 באט לכל מרחק.

bottom of page