top of page
ראש העמוד

מסלולי טיול בתאילנד

תאילנד גדולה, מגוונת ומלאה באטרקציות והבחירה איפה לטייל היא לא פשוטה. רוב המטיילים מנסים לראות כמה שיותר ובכך מפסידים חלק גדול מהחוויה כי קשה מאוד לספוג את המדינה כשמדלגים ממקום למקום.

אפשר בגדול לחלק את תאילנד ל-4 משפחות של אטרקציות: צפון, איים, מרכז (פטאיה, הואה הין וקנצ'נבורי) ובנגקוק. אפשר לייצר אינסוף אפשרויות של טיול המורכב מאזורים אלו וגם למזג האוויר יש תפקיד חשוב בהחלטה. אני אנסה כעת לתת את האפשרויות הפופולריות יותר ולמי כל טיול מתאים:

 • מסלול טיול קלאסי עם פוקט: זהו המסלול הפופולרי ביותר והוא גם הזול ביותר מהמסלולים הכוללים איים. הוא מתאים בעיקר בעונת החורף מדצמבר ועד אמצע אפריל. מתחילים בצפון (בוחרים האם לטייל לכיוון משולש הזהב, לכיוון פאי או רק מסביב לצ'יאנג מאי), משם טסים לפוקט (עם אופציה לשלב את קופיפי, קרבי, קאולאק וקאוסוק, תלוי כמה זמן יש לכם) ומקנחים בבנגקוק. אני ממליץ להקדיש לצפון לפחות 4 ימים מלאים (5 לילות) ולכל אי לפחות 3 ימים מלאים, כך שאם יש לכם פחות משבוע לאיים, עדיף לשהות באי אחד ולא לדלג.

 • מסלול טיול קלאסי עם קוסמוי: זהו עוד אחד מהמסלולים הפופולריים ביותר, אך הוא היקר ביותר מהמסלולים הכוללים איים. הוא מתאים בעיקר בעונת הקיץ ומומלץ לעשות אותו מפברואר ועד ספטמבר. מתחילים בצפון (בוחרים האם לטייל לכיוון משולש הזהב, לכיוון פאי או רק מסביב לצ'יאנג מאי), משם טסים לקוסמוי (עם אופציה לשלב את קופנגן או קוטאו, תלוי כמה זמן יש לכם) ומקנחים בבנגקוק. אני ממליץ להקדיש לצפון לפחות 4 ימים מלאים (5 לילות) ולכל אי לפחות 3 ימים מלאים, כך שאם יש לכם פחות משבוע לאיים, עדיף לשהות באי אחד ולא לדלג.

 • מסלול טיול טבע ואטרקציות: זהו מסלול טיול זול יחסית. הוא מתאים בעונת החורף מנובמבר ועד אמצע אפריל. מתחילים בצפון (בוחרים האם לטייל לכיוון משולש הזהב, לכיוון פאי או רק מסביב לצ'יאנג מאי), משם טסים לפטאיה ומשם נוסעים לבנגקוק. אני ממליץ להקדיש לצפון לפחות 4 ימים מלאים (5 לילות) ולפטאיה לפחות 5 ימים מלאים (6 לילות).

 • מסלול טיול אטרקציות במרכז: זהו המסלול היחיד ללא טיסות ולכן הוא הזול ביותר. הטיול הזה מתאים כל השנה. מתחילים בהואה הין, משם ממשיכים בשיט לפטאיה ומקנחים בבנגקוק. אני ממליץ להקדיש להואה הין לפחות 4 ימים מלאים (5 לילות) ולפטאיה לפחות 5 ימים מלאים (6 לילות).

כפי שכתבתי קודם, כל קומבינציה אחרת אפשרית. אוהבי טבע יכולים בנוסף לצפון לשלב גם את קנצ'נבורי, שמורת קאו יאי ושמורת קאוסוק (ויש גם הרבה טבע בהואה הין). חובבי היסטוריה ועתיקות יכולים לשלב את סוקותאי ואיוטאיה. חובבי ים יכולים לשלב ביקורים גם בקו צ'אנג וקו סאמט ועוד. אין סוף לאפשרויות. בקרוב אוסיף כאן טבלאות מפורטות של מסלולים.

מסלולי טיול בצפון

מסלולי טיול בצפון

מסלול טיול של יומיים מצ'יאנג מאי לצ'יאנג ראי ומשולש הזהב:

 • יום ראשון: צאו מצ'יאנג מאי צפונה דרך כביש 107 ועצרו אחרי 3 שעות (199 ק"מ) לתצפית מרהיבה על טאטון מהבודהה הלבן. משם סעו עוד שעה לבקר בשבט ארוכות הצוואר Long Neck Karen Village הנמצא 15 ק"מ מצפון לצ'יאנג ראי ומשם עוד קצת מעל חצי שעה למקדש הלבן הנמצא מדרום לעיר ומשם עוד 20 דקות עד למרכז העיר. אם תספיקו, אז בקרו גם במוזיאון השבטים בעיר עצמה. עשו צ'ק אין למלון וצאו לבלות בשוק הלילה במרכז העיר. סה"כ נסיעה של 302 ק"מ. 8-9 שעות ברוטו.

 • יום שני: צאו מוקדם וסעו כשעה (70 ק"מ) ל-Sop Ruak, בקרו במוזיאון האופיום וקחו שיט של שעה לדון סאו בלאוס. משם תמשיכו כחצי שעה (28 ק"מ) עד למסאי, בקרו בשוק ותאכלו ארוחת צהרים. משם תמשיכו עוד 40 דקות נסיעה (30 ק"מ) עד לגני המלכה ובקרו בגנים ובווילה ומשם תתחילו את הנסיעה הארוכה דרומה חזרה לצ'יאנג מאי שתמשך מעל 3 שעות (כ-250 ק"מ). מומלץ לעצור להתרעננות במעיינות החמים. סה"כ נסיעה של 373 ק"מ. 11-12 שעות ברוטו.

 • יום שלישי (אופציה): בסוף היום השני חוזרים לישון בטאטון (ואז הנסיעות של היום השני מתקצרות ל-196 ק"מ). בבוקר יוצאים דרומה לנסיעה של שעתיים לביקור במערות צ'יאנג דאו, משם ממשיכים עוד 40 דקות לפארק האומגות Zipline Chiang Mai ומשם חוזרים עוד שעה עד צ'יאנג מאי. אפשר להחליף את אתר האומגות באתר Eagle Track הנמצא עוד דרומה לכיוון צ'יאנג מאי. סה"כ נסיעה של 229 ק"מ. 7-8 שעות ברוטו.

Chiang Rai Trip Day 1.JPG
logo 2.png

בתמונה: מסלול היום הראשון

Chiang Rai Trip Day 2.JPG
logo 2.png

בתמונה: מסלול היום השני עד צ'יאנג מאי

Chiang Rai Trip Day 2 option 2.JPG
logo 2.png

בתמונה: מסלול היום השני עד טאטון

Chiang Rai Trip Day 3.JPG
logo 2.png

בתמונה: מסלול היום השלישי

 • מסלול טיול קצר מצ'יאנג מאי לצ'יאנג ראי: מתחילים את הנסיעה בכביש 118 למרחק 65 ק"מ לעבר אזור Wiang Papao, שם יש מעיינות חמים עם נביעה של מים כמעט רותחים ואפשרות לקנות ביצים (אותן ניתן לקנות בדוכנים) ולבשל אותן במי הנביעה. במקום יש שוק של בגדים, עבודות עץ, מוצרי אומנות של בני השבטים ועוד וכן מסעדות. בהמשך הנסיעה כדאי לעצור באחת מטחנות האורז האזוריות (אותן תצטרכו למצוא בעצמכם), שם ניתן לראות את תהליך הטיפול באורז מרגע קטיפתו ועד שליחתו בשקים לסיטונאים. התהליך כולל את הפרדת האורז מהקליפה ושיופו על מנת לקבל את הגרגר הלבן. בהמשך הדרך, כ-40 ק"מ לפני צ'יאנג ראי, מומלץ לעצור ב-Charin Garden Resort, המציע עוגות פאי מדהימות על גדת הנהר בין גנים יפיפיים. משם ממשיכים עד צ'יאנג ראי ובסך הכל מדובר על נסיעה נטו של 3 שעות לאורך כביש 118 ועם העצירות הנסיעה תארך 5-6 שעות. סה"כ אורכו של המסלול 206 ק"מ.

 • מסלול טיול ארוך מצ'יאנג מאי לצ'יאנג ראי: מתחילים את הנסיעה בכביש 107 לאורך 75 ק"מ (כ-80 דקות) אל מערות צ'יאנג דאו ומבקרים שם. משם ממשיכים לנסוע 130 ק"מ אל העיירה השלווה והמרהיבה Thaton היושבת על נהר Kok (המוביל מזרחה לצ'יאנג ראי). המקום מאוד ציורי, בעיקר התצפית לנהר מהבודהה הלבן הענק הנמצא מעל הכפר. משם ממשיכים לעיירה הסינית Mae Salong, שהדרך אליה קשה ומפותלת, אך עם נופים ומראות קסומים. העיירה הבנויה במעלה ההר מאפשרת הצצה אל אורח החיים הסיני, החל מהקישוטים על הבתים, הכיתוב הסיני, המקומיים והעובדה שהעיירה הרבה פחות נקייה והאנשים הרבה פחות נחמדים מהתאים. תושבי המקום עסקו בעבר בגידול ומסחר באופיום, אך "חזרו בתשובה" וכעת עוסקים בגידול תה ועשבי מרפא סינים. בכפר ניתן לבקר במפעל תה ולטעום סוגי תה שונים. הנסיעה לכאן נמשכת קצת מעל 40 ק"מ, אך זה נראה כמו נצח בשל הפיתולים והדרך הקשה. מכן לצ'יאנג ראי יש עוד קצת מעל 50 ק"מ. המסלול הזה מאוד מעניין ומומלץ למבוגרים, אך פחות לילדים שפחות יגלו עניין בעצירות לאורכו. סה"כ אורכו של המסלול הוא 302 ק"מ.

Chiang Mai to Chiang Rai Short.JPG
logo 2.png

בתמונה: המסלול הקצר לצ'יאנג ראי 

Chiang Mai to Chiang Rai Long.JPG
logo 2.png

בתמונה: המסלול הארוך לצ'יאנג ראי

פאי

מסלולי טיול בפאי וסביבתה

 • יום ראשון: נתחיל את היום באתרים ממערב לפאי. מתחילים בכפרים Nam Hoo ו-Santichong. משם ממשיכים למפלי Mor Paeng. לאחר מכן נוסעים דרך הכביש העוקף את העיר להפסקת תצפית ועוגות ב-Coffee in Love. משם עוברים לאתרים הדרומיים לפאי. הנקודה הראשונה תהיה Land Split, בהמשך הכביש תמצאו את מפלי Pam Bok. חיזרו לכביש 1095 והמשיכו מעט דרומה אל הקניון של פאי. אם לא שבעתם מהנוף ומעוגות, תמצאו בסמוך את Love Strawberry, שם יש תצפית מרהיבה עם שייק נהדר. משם המשיכו דרומה לגשר הזיכרון ולאחריו פנו לכביש צדדי צפונה אל המעיינות החמים. את היום הגדוש הזה מקנחים ​בתצפית שקיעה על פאי ממקדש Wat Mae Yen. סיימתם יום מהנה במיוחד שלמעשה מקיף את כל האתרים המעניינים של העיירה. עם העוגות לא יספיקו עד לארוחת ערב, אז שלבו עצירת ארוחת צהרים במהלך היום. אפשר לפצל את היום הזה ליומיים רגועים.

 • יום שני: את היום הזה כדאי לנצל לרפטינג מים גועשים או לשיט רפסודת במבוק או אבובים משולב עם רכיבה על פילים.

 • יום שלישי: את היום הזה נצלו לביקור במערת Lod הנמצאת 45 דקות נסיעה לכיוון מה הונג סון (אלא אם אתם מתכוונים לעשות את הסיבוב כולו ולבקר במה הונג סון ואז עדיף לעצור בדרך) או תשתתפו באחד מהקורסים הנפלאים שיש בפאי  - בישול, עיסוי או יוגה.

מפות סיבוב פאי

מפות מסלול הטיול סיבוב פאי מה הונג סון

chiang mai to pai.JPG
logo 2.png

בתמונה: חלק ראשון, מצ'יאנג מאי לפאי                                 

Pai to Mae Hong Son.JPG
logo 2.png

בתמונה: חלק שני, מפאי למה הונג סון                                

Mae Hong Son to Chiang Mai.JPG
logo 2.png

בתמונה: חלק שלישי, ממה הונג סון לצ'יאנג מאי                                 

קופנגן

קופנגן:

 • טיול מטונגסלה להאדרין​: מטונגסלה יוצאים מזרחה על הכביש הראשי. שלט בצד שמאל יפנה אתכם אל Wat Khao Tham, המקדש הידוע בקרב מטיילים בשל תכנית המדיטציה שלו בת העשרה הימים בשפה האנגלית. השקט והשלווה במקום הופכים את המקדש לאידאלי עבור אנשים המחפשים את עצמם. במקדש יש גם נקודת תצפית יפה מאוד ומנזר יפה בפסגת הגבעה עם פסל הבודהה השוכב הגדול באי. משם יורדים חזרה לכביש הראשי ופונים שמאלה לכיוון האדרין ודי מהר מגיעים לחוף Baan Tai האטרקטיבי עם החולות הלבנים והמים הצלולים, שם מומלץ לבקר בכפר הדייגים הסמוך בו תמצאו קניות מעניינות ומבחר טיולי שיט בין חופי האי. לאחר עשר דקות נסיעה נוספות, פונים שמאלה ונסיעה קצרה של 100 מטרים תביא אותנו למפלי Samanora. הם אמנם לא הגדולים והיפים באי, אך מציעים זרימה של מים צלולים בכל חודשי השנה. בהמשך הדרך מזרחה יש עוד כמה נקודות תצפית מרהיבות ואת שאר היום אפשר לבלות החופים היפים של האדרין ובחנויות הכפר.

 • טיול מטונגסלה לצ'אלוקלום: מתחילים היום בטונגסלה בנסיעה צפונה לכיוון צ'אלוקלום על הכביש הראשי. לאחר עשר דקות מגיעים למפלי Phaeng. המפלים מוקפים ביער גשם ירוק ועתיר צמחיה ומפילים בעוצמה מים רעננים, הנשפכים מטה לתוך מספר בריכות, שהגדולה שבהן הנמצאת בתחתית נקראת Nam Tok Yai. מקום מושלם להתרעננות. חלק מהסלעים חדים מאוד, אך בהחלט ניתן למצוא נקודות מוצלות חביבות למנוחה והתבוללות עם הטבע. המפל אינו זורם בעונה היבשה. משם המשיכו בנסיעה על הכביש הראשי צפונה עוד עשר דקות על מנת להגיע אל Khao Ra, אחת מנקודות התצפית המפורסמות של קופנגן, בה ניתן לראות את קוסמוי מדרום ואת קוטאו מצפון. המסלול הקשה לנקודת התצפית אורך 3 שעות. צפונה משם נמצא המקדש הסיני Kuan Yin. התצפית מהגבעה לעבר מפרץ צ'אלוקלום מעבר לשורות רבות של דקלים מתנדנדים ברוח הוא מחזה עוצר נשימה. ממשיכים בנסיעה על הכביש הראשי עד לצומת הקרובה, שם פונים ימינה אל עבר Haad Khom, חוף יפיפה עטור דקלים המארח תיירים לשהייה ארוכה של צלילות. משם חוזרים חזרה אל חוף צ'אלוקלום, אשר אחראי לרוב תעשיית הדיג של האי. זה המקום לבחור את אחת ממסעדות הדגים והפירות ים הרבות הפזורות על החוף לארוחת צהרים טובה. בזמן הארוחה צפו בכלובי הבמבוק השזור הפזורים על החוף ומשמשים לייבוש הדיונונים. אם תרצו, תוכלו לקחת מונית סירה לביקור בחוף Kuat המבודד הצמוד. 800 מטרים של חוף חצי עגול התחום משני צידיו עם סלעי גרניט, מה שהופך אותו לבריכת שחייה מרהיבה ומקום אידאלי לשנירקול.

 • טיול מטונגסלה לחופי טונג נאי פאן: התחילו את הנסיעה בטונגסלה על הכביש הראשי מזרחה לכיוון Baan Tai. פנו שמאלה לכיוון טונג נאי פאן. התחנה הראשונה בדרך תהיה Wat Pho, המפורסם בסאונת העשבים שלו. קצת הלאה צפונה משם תחצה הדרך מטעי גומי ענקיים, שאחד מהם הוא עץ הגומי השני הכי גדול במדינה, שהיקפו 14 מטר והוא בן כמה מאות שנים. 20 דקות נסיעה נוספות בדרך הראשית צפונה יובילו אתכם לצומת, בה תפנו ימינה אל עבר מפלי Than Sadet. אלו המפלים המלכותיים, שאורכם הכולל 3 ק"מ והמים נשפכים בשלוש מדרגות עיקריות, תוך שהם יוצרים בדרך בריכות רבות שכדאי לרחוץ בהן. הסביבה הירוקה המוצלת היא תפאורה הולמת לבילוי של מספר שעות. אם תמשיכו בכביש מזרחה כלפי מטה תגיעו לצמד החופים Than Sadet ו-Thong Reng. שניהם מאפשרים בריחה מהמולת האי. משם חזרו חזרה לצומת בה פניתם ימינה למפלים ופנו שוב ימינה וצפונה בכביש הראשי אל עבר חופי טונג נאי פאן. בקרו תחילה בחוף הקטן Noi (שפירושו קטן) ומשם טיילו אל עבר החוף Yai, הגדול מהשניים עם הכפר שנמצא אחריו.

 • טיול בחופים המערביים: התחילו בטונגסלה ומשם קחו את הכביש המסתעף מהכביש הראשי בחזית Bangkok Bank אל עבר החוף Haad Yao המערבי. אחרי 5 דקות נסיעה תגיעו אל חוף Haad Nai Wok, חוף נהדר עם חול לבן בוהק ושטוח שלאורכו מסודרים שורות של עצי קוקוס כמו בתבנית כשמי מפרץ תאילנד בצבעי טורקיז ברקע מזמינים במיוחד. יש הטוענים כי בחוף הזה מצלמים את התמונות הכי טובות. החוף הבא הוא Ao Plaay Laem, מפרץ עם מים רדודים ושונית אלמוגים סמוכה. המראה המרהיב הנשקף אל עבר האיים הקטנים Taenai ו-Taenok מקנה למפרץ מראה גן עדן. שני החופים הבאים צפונה משם הם Ao Wok Tum ו-Ao Hin Gang, המתאימים למי שמחפש שקט ובדידות. בשעת השפל, שכבת הצדפות הנמצאת על קרקעית הים מתגלה במלואה. נסיעה נוספת של 10 דקות תביא אותנו אל Ao Srithanu, עוד חוף נהדר עם חול לבן ושטוח ומים צלולים. שונית האלמוגים הקרובה מאפשרת שנירקולים נהדרים. המקומיים נוהגים לדוג בחוף הזה. נסיעה נוספת של 5 דקות תביא אותנו לנקודת תצפית מהממת על חוף Haad Yao המערבי, שבעיני רבים נחשב לחוף מושלם. המפרץ הארוך מתעקל בחצי עיגול סביב מי הים בגוון כחול עמוק. גם פה שונית האלמוגים הסמוכה מאפשרת הצצה לעולם תת מימי מרתק. משם תמשיכו לחוף Haad Gruad ומשם כבר רואים את חוף Haad Salad. הטיול מסתיים בנקודה הצפונית ביותר, חוף Mae Haad והאי המחובר עם שביל ליבשה Ko Ma.

Thongsala to Chaloklum.JPG
logo 2.png

בתמונה: מטונגסלה לצ'אלוקלום                                

Thongsala to Thong nai pan.JPG
logo 2.png

בתמונה: מטונגסלה לטונג נאי פאן

Thongsala to Mae Haad.JPG
logo 2.png

בתמונה: המסלול המערבי מטונגסלה   

Thongsala to Haadrin.JPG
logo 2.png

בתמונה: המסלול מטונגסלה להאדרין

פוקט

פוקט: אני מאוד ממליץ להקדיש לפחות יום אחד לטיול חופים ואטרקציות בפוקט.

 

התחילו את היום בפארק הלאומי Khao Phra Thaeo, שם אפשר לבקר במפלי Bang Pae ובמרכז לשימור גיבונים הנמצאים במזרח הפארק או במפלי Tonsai הנמצאים בצידו המערבי. בכל מראה, אל תבקרו בשני הצדדים. בדרככם דרומה תחלפו על פני האאוטלט של פוקט, אם כי אני מציע להשאיר את הקניות להזדמנות אחרת. ליד האאוטלט נמצא הבית ההפוך Baan Teelanka אם בא לכם להצטלם עם רהיטים שנמצאים על התקרה. משם ממשיכים לגבעת הקופים לתצפית מרשימה על החוף המזרחי וצילומים עם קופים. ממשיכים דרומה לביקור במפעל הקשיו Si Burapha Orchid, שם תוכלו ללמוד אין מכינים קשיו ולקנות קשיו בכל טעם שאתם מעלים על דעתכם. עוד דרומה משם נמצא המקדש הגדול באי Wat Chalong, שחובבי מקדשים מוזמנים לעצור בו לביקור קצר. התחנה הבאה ואחת המרשימות באי היא Big Buddha, ממנו תהיה לכם תצפית מרהיבה על החופים המזרחיים והמערביים כאחד. האתר הבא Promthep Cape הוא האתר הדרומי ביותר באי ומקום פופולרי לצילומי חתונה של מקומיים על רקע הנוף המרהיב.

 

מפה מתחילים לעלות צפונה לאורך החופים הקסומים של הצד המערבי. החוף הראשון הוא חוף Yanui הקטנטן. אם אתם רואים שיש לכם זמן בקרו בנקודת התצפית Black Rock (סטייה של 10 דקות נסיעה לכל כיוון). לאחריו בקרו בחוף Nai Harn היפיפה והאגם השלו הצמוד אליו. התחנה הבאה תהיה נקודת התצפית קארון, שם תראו את אחת מתמונות הנוף המפורסמות של פוקט. משם רדו לביקור בחוף Kata Noi הקסום ואם בא לכם תעצרו לארוחה או נשנוש במסעדת Mom Tri's Kitchen, שיש האומרים שהיא הטובה בפוקט. אני לא חושב ככה, אבל בטוח יש לה את הנוף המרשים ביותר. בדרככם צפונה תעברו דרך חוף קארון והתחנה הבאה היא אחד משני החופים הקסומים ביותר בפוקט: חוף Paradise הנגיש יותר או חוף Freedom, אליו מוליכה הליכה של 20 דקות לכל כיוון. אפשר להשאיר את שני החופים הללו לבילוי נפרד של יום שלם. כמה דקות צפונה והגעתם לחוף פטונג.

Phuket.jpg
logo 2.png

בתמונה: מסלול טיול סובב פוקט

logo 1.png
bottom of page