top of page
ראש העמוד

מסלולי טיול בתאילנד

תאילנד גדולה, מגוונת ומלאה באטרקציות והבחירה איפה לטייל היא לא פשוטה. רוב המטיילים מנסים לראות כמה שיותר ובכך מפסידים חלק גדול מהחוויה כי קשה מאוד לספוג את המדינה כשמדלגים ממקום למקום.

אפשר בגדול לחלק את תאילנד ל-4 משפחות של אטרקציות: צפון, איים, מרכז (פטאיה, הואה הין וקנצ'נבורי) ובנגקוק. אפשר לייצר אינסוף אפשרויות של טיול המורכב מאזורים אלו וגם למזג האוויר יש תפקיד חשוב בהחלטה. אני אנסה כעת לתת את האפשרויות הפופולריות יותר ולמי כל טיול מתאים:

 • מסלול טיול קלאסי עם פוקט: זהו המסלול הפופולרי ביותר והוא גם הזול ביותר מהמסלולים הכוללים איים. הוא מתאים בעיקר בעונת החורף מדצמבר ועד אמצע אפריל. מתחילים בצפון (בוחרים האם לטייל לכיוון משולש הזהב, לכיוון פאי או רק מסביב לצ'יאנג מאי), משם טסים לפוקט (עם אופציה לשלב את קופיפי, קרבי, קאולאק וקאוסוק, תלוי כמה זמן יש לכם) ומקנחים בבנגקוק. אני ממליץ להקדיש לצפון לפחות 6 לילות ולכל אי לפחות 4 לילות, כך שאם יש לכם פחות משבוע לאיים, עדיף לשהות באי אחד ולא לדלג.

 • מסלול טיול קלאסי עם קוסמוי: זהו עוד אחד מהמסלולים הפופולריים ביותר, אך הוא היקר ביותר מהמסלולים הכוללים איים. הוא מתאים בעיקר בעונת הקיץ ומומלץ לעשות אותו מפברואר ועד ספטמבר. מתחילים בצפון (בוחרים האם לטייל לכיוון משולש הזהב, לכיוון פאי או רק מסביב לצ'יאנג מאי), משם טסים לקוסמוי (עם אופציה לשלב את קופנגן או קוטאו, תלוי כמה זמן יש לכם) ומקנחים בבנגקוק. אני ממליץ להקדיש לצפון לפחות 6 לילות ולכל אי לפחות 4 לילות, כך שאם יש לכם פחות משבוע לאיים, עדיף לשהות באי אחד ולא לדלג.

 • מסלול טיול טבע ואטרקציות: זהו מסלול טיול זול יחסית. הוא מתאים בעונת החורף מנובמבר ועד אמצע אפריל. מתחילים בצפון (בוחרים האם לטייל לכיוון משולש הזהב, לכיוון פאי או רק מסביב לצ'יאנג מאי), משם טסים לפטאיה ומשם נוסעים לבנגקוק. אני ממליץ להקדיש לצפון לפחות 6 לילות ולפטאיה לפחות 5-6 לילות.

 • מסלול טיול אטרקציות במרכז: זהו המסלול היחיד ללא טיסות ולכן הוא הזול ביותר. הטיול הזה מתאים כל השנה. מתחילים בהואה הין, משם ממשיכים לבנגקוק ומסיימים בפטאיה. אני ממליץ להקדיש להואה הין לפחות 5 לילות ולפטאיה לפחות 6 לילות.

כפי שכתבתי קודם, כל קומבינציה אחרת אפשרית. אוהבי טבע יכולים לשלב גם את קנצ'נבורי, הואה הין, שמורת קאו יאי ושמורת קאוסוק. חובבי היסטוריה ועתיקות יכולים לשלב את סוקותאי ואיוטאיה. חובבי ים יכולים לשלב ביקורים גם בקו צ'אנג וקו סאמט ועוד. אין סוף לאפשרויות.

מסלולי טיול בצפון

מסלולי טיול בצפון

מסלול טיול של יומיים מצ'יאנג מאי לצ'יאנג ראי ומשולש הזהב:

 • יום ראשון: צאו מצ'יאנג מאי צפונה דרך כביש 107 ועצרו אחרי 3 שעות (199 ק"מ) לתצפית מרהיבה על טאטון מהבודהה הלבן. משם סעו עוד שעה לבקר בשבט ארוכות הצוואר Long Neck Karen Village הנמצא 15 ק"מ מצפון לצ'יאנג ראי ומשם עוד קצת מעל חצי שעה למקדש הלבן הנמצא מדרום לעיר ומשם עוד 20 דקות עד למרכז העיר. אם תספיקו, אז בקרו גם במוזיאון השבטים בעיר עצמה. עשו צ'ק אין למלון וצאו לבלות בשוק הלילה במרכז העיר. סה"כ נסיעה של 302 ק"מ. 8-9 שעות ברוטו.

 • יום שני: צאו מוקדם וסעו כשעה (70 ק"מ) ל-Sop Ruak, בקרו במוזיאון האופיום וקחו שיט של שעה בנהר מקונג לדון סאו בלאוס. משם תמשיכו כחצי שעה (28 ק"מ) עד למסאי, בקרו בשוק ותאכלו ארוחת צהרים. משם תמשיכו עוד 40 דקות נסיעה (30 ק"מ) עד לגני המלכה ובקרו בגנים ובווילה ומשם תתחילו את הנסיעה הארוכה דרומה חזרה לצ'יאנג מאי שתמשך מעל 3 שעות (כ-250 ק"מ). מומלץ לעצור להתרעננות במעיינות החמים. סה"כ נסיעה של 373 ק"מ. 11-12 שעות ברוטו.

 • יום שלישי (אופציה): בסוף היום השני חוזרים לישון בטאטון (ואז הנסיעות של היום השני מתקצרות ל-196 ק"מ). בבוקר יוצאים דרומה לנסיעה של שעתיים לביקור במערות צ'יאנג דאו, משם ממשיכים עוד 40 דקות לפארק האומגות פניקס ומשם חוזרים עוד שעה עד צ'יאנג מאי. סה"כ נסיעה של 229 ק"מ. 7-8 שעות ברוטו.

Chiang Rai Trip Day 1.JPG
logo 2.png

מסלול היום הראשון

Chiang Rai Trip Day 2.JPG
logo 2.png

מסלול היום השני עד צ'יאנג מאי

Chiang Rai Trip Day 2 option 2.JPG
logo 2.png

מסלול היום השני עד טאטון

 • מסלול טיול קצר מצ'יאנג מאי לצ'יאנג ראי: מתחילים את הנסיעה בכביש 118 למרחק 65 ק"מ לעבר המעיינות החמים Mae Kachan, שם תוכלו לשכשך את הרגליים בנביעה של מים חמים, לצפות בגייזר מתפרץ ולבשל ביצים (אותן תוכלו לקנות בדוכנים) במי נביעה רותחים. במקום יש שוק קטן של בגדים, עבודות עץ ומוצרי אומנות של בני השבטים וכן דוכני אוכל. בהמשך הנסיעה כדאי לעצור בחנות מפעל קשיו שנקראת Patta Shop, שם תוכלו לטעום ולקנות כל טעם של קשיו שתעלו על דעתכם ומגוון פירות מיובשים. בהמשך הדרך, כ-40 ק"מ לפני צ'יאנג ראי, מומלץ לעצור ב-Charin Garden Resort, המציע עוגות פאי מדהימות על גדת הנהר בין גנים יפיפיים. משם ממשיכים עד צ'יאנג ראי ובסך הכל מדובר על נסיעה נטו של 3 שעות לאורך כביש 118 ועם העצירות הנסיעה תארך 5-6 שעות. סה"כ אורכו של המסלול 206 ק"מ.

 • מסלול טיול ארוך מצ'יאנג מאי לצ'יאנג ראי: מתחילים את הנסיעה בכביש 107 לאורך 75 ק"מ (כ-80 דקות) אל מערות צ'יאנג דאו ומבקרים שם. משם ממשיכים לנסוע 130 ק"מ אל העיירה השלווה והמרהיבה Thaton היושבת על נהר Kok (המוביל מזרחה לצ'יאנג ראי). המקום מאוד ציורי, בעיקר התצפית לנהר מהבודהה הלבן הענק הנמצא מעל הכפר. משם ממשיכים לעיירה הסינית Mae Salong, שהדרך אליה קשה ומפותלת, אך עם נופים ומראות קסומים. העיירה הבנויה במעלה ההר מאפשרת הצצה אל אורח החיים הסיני, החל מהקישוטים על הבתים, הכיתוב הסיני, המקומיים והעובדה שהעיירה הרבה פחות נקייה והאנשים הרבה פחות נחמדים מהתאים. תושבי המקום עסקו בעבר בגידול ומסחר באופיום, אך "חזרו בתשובה" וכעת עוסקים בגידול תה ועשבי מרפא סינים. בכפר ניתן לבקר במפעל תה ולטעום סוגי תה שונים. הנסיעה לכאן נמשכת קצת מעל 40 ק"מ, אך זה נראה כמו נצח בשל הפיתולים והדרך הקשה. מכן לצ'יאנג ראי יש עוד קצת מעל 50 ק"מ. המסלול מעניין ומומלץ למבוגרים, אך פחות לילדים. סה"כ אורכו של המסלול הוא 302 ק"מ.

Chiang Mai to Chiang Rai Short.JPG
logo 2.png

המסלול הקצר לצ'יאנג ראי 

Chiang Mai to Chiang Rai Long.JPG
logo 2.png

המסלול הארוך לצ'יאנג ראי

פאי

מסלולי טיול בפאי וסביבתה

 • יום ראשון: נתחיל את היום באתרים ממערב לפאי. מתחילים בכפרים Nam Hoo ו-Santichong. משם ממשיכים למפלי Mor Paeng. לאחר מכן נוסעים דרך הכביש העוקף את העיר להפסקת תצפית ועוגות ב-Coffee in Love. משם עוברים לאתרים הדרומיים לפאי. הנקודה הראשונה מפלי Pam Bok. חיזרו לכביש 1095 והמשיכו מעט דרומה אל הקניון של פאי. אם לא שבעתם מהנוף ומעוגות, תמצאו בסמוך את Love Strawberry, שם יש תצפית מרהיבה עם שייק נהדר. משם המשיכו דרומה לגשר הזיכרון ולאחריו פנו לכביש צדדי צפונה אל המעיינות החמים. את היום הגדוש הזה מקנחים ​בתצפית שקיעה על פאי ממקדש Wat Mae Yen. סיימתם יום מהנה במיוחד שלמעשה מקיף את כל האתרים המעניינים של פאי. אם לא תשבעו מהעוגות, שלבו עצירת ארוחת צהרים במהלך היום. אפשר לפצל את היום הזה ליומיים רגועים.

 • יום שני: את היום הזה כדאי לנצל לרפטינג מים גועשים או לשיט רפסודת במבוק או אבובים משולב עם בילוי עם פילים.

 • יום שלישי: את היום הזה נצלו לביקור במערת Lod הנמצאת 45 דקות נסיעה לכיוון מה הונג סון (אלא אם אתם מתכוונים לעשות את הסיבוב כולו ולבקר במה הונג סון ואז עדיף לעצור בדרך) או תשתתפו באחד מהקורסים הנפלאים שיש בפאי  - בישול, עיסוי או יוגה.

קופנגן

קופנגן:

קחו נהג ליום שלם או תשכרו רכב ותעשו טיול באתרים הבאים: מפלי Paeng (רק בעונה הגשומה), המקדש הסיני, מפלי פרדייז, חוף Mae Haad וחוף Zen. אפשר לראות את השקיעה בחוף זן או לנסוע לתצפית המרהיבה שנקראת Secret Mountain

פוקט

פוקט: אני מאוד ממליץ להקדיש לפחות יום אחד לטיול חופים ואטרקציות בפוקט.

 

מומלץ להתחיל בתצפית Karon, משם לנסוע לנקודה הדרומית ביותר, תצפית Promthep Cape ומשם ממשיכים לביג בודהה. אם לא נמאס לכם ממקדשים, אז אפשר לבקר כעת במקדש Chalong. התחנה הבאה היא מפעל קשיו Si Burapha Orchid, ממנו ממשיכים לתצפית גבעת הקופים ומקנחים בעיר העתיקה פוקט טאון. אם אתם עם ילדים, אני ממליץ לשלב ביקור גם בבית ההפוך Baan Teelanka. אם אתם ממש זריזים תוכלו לקפוץ לבקר גם במפלי Tonsai. 

מומלץ מאוד לעשות את הטיול הזה ביום ראשון ולסיים בשוק יום א' הקסום בעיר העתיקה פוקט טאון.

Phuket.jpg
logo 2.png

מסלול טיול סובב פוקט

bottom of page