top of page
ראש העמוד

מה הונג סון

העיר (בקיצור MHS) היא בירתו של המחוז בעל השם הזהה ונמצאת על גבעות שאן בסמוך לגבול עם מיאנמר לאורך נהר פאי. בעיר הקטנה יש קצת מעל 7000 תושבים. הטמפרטורה הממוצעת בעיר נעה בין 20-30 מעלות, אך היא יכולה גם לרדת עד 15 מעלות בחורף ולטפס עד 37 מעלות בקיץ. מה הונג סון מחזיקה במפתיע בשיא הטמפרטורה הגבוהה אי פעם בתאילנד, 44.6 מעלות באפריל 2016. העונה הטובה ביותר לטיול היא בעונה היבשה, בין החודשים נובמבר לאפריל ושיא הגשמים באוגוסט וספטמבר. הפעילות המרכזית בעיר עצמה היא טיול מסביב לאגם וביקור במקדשים הסמוכים אליו ובנוסף, קיימות פעילויות רבות וטיולים בטבע בסביבה והן מפורטות בהרחבה בפרק סיבוב פאי מה הונג סון

IMG_7062.JPG

העיר מה הונג סון והאגם במרכזה מתצפית Doi Kong Mu

הגעה ותחבורה

הגעה ותחבורה

אל מה הונג סון הכי נוח להגיע בטיסה מבנגקוק המבוצעת על ידי בנגקוק אייר, אך היא מבוצעת במטוס קטן, יקרה ואורכת מעל 3 שעות. הטיסה חוסכת את הדרך הארוכה והקשה המובילה לעיר, אך בדרך כלל מבוצעת רק בעונה הקרירה. רוב המבקרים מגיעים לעיר מצ'יאנג מאי באחת משתי דרכים: האחת מדרום דרך מה סריאנג (350 ק"מ) או מצפון דרך פאי (280 ק"מ כולל 1864 פיתולים). הנסיעה בשתי הדרכים תיקח בסביבות 5-6 שעות ותהיה קשה מאוד, בעיקר הדרך מפאי, אך זו אחת הדרכים היפות בתאילנד. ואנים מצ'יאנג מאי עושים את הדרך מספר פעמים ביום במשך 6 שעות ועולים 340 באט לאדם. הנסיעה מפאי אורכת בסביבות מחצית מהזמן. 

הזמנת הסעה למה הונג סון

העיר קטנה מאוד ולכן נוחה מאוד להליכה. השימוש באופניים מאוד פופולרי, אך כדי לבקר בכפרים בסביבה יש צורך ברכב או אופנוע. אין כל בעיה לעצור מונית, טוקטוק או מונית אופנוע.

IMG_7076.JPG

עמק מה הונג סון היפיפה

לינה

לינה

העיר קטנה, הרבה פחות תיירותית ולכן היצע בתי המלון בה יחסית קטן. המלון המפואר ביותר בעיירה הוא בן 4 כוכבים וגם הם מפוקפקים למדי. רוב המלונות והגסט האוסים ממוקמים בעיקר בסביבות האגם. בעלי רכב או אופנוע יכולים לישון במגוון מקומות פסטורליים מרוחקים יותר (וזולים יותר) ממרכז העיר.

אתרים

אתרים

מקדש Wat Phra That Doi Kong Mu נבנה על ידי המושל הראשון של העיר ומשקף בצורה החזקה ביותר את ההשפעה הבורמזית. נוסעים או מטפסים אליו במעלה 300 מדרגות, הוא גבוה ונראה מכל מקום בעיר. במקדש יש שתי פגודות שופעות קישוטים, שנבנו בשנים 1860-1874, אך אך העניין המרכזי לשמו מגיעים למקדש הוא תצפית יוצאת מן הכלל שהוא מספק על העיר, האגם והעמק מסביב. מומלץ להגיע לקראת השקיעה, אז השמש יוצרת משחקי צבע מרהיבים עם ההרים. מאחור יש מזנון קטן עם שתייה חמה וקרה.

מיקום והגעה: המקדש נמצא על הר Kong Mu, כ-5 ק"מ מערבית לעיר. ניתן להגיע אליו ברגל בשתי דרכים: הארוכה יותר מתחילה במקדש Phra Non, משם מובילות מדרגות במעלה הגבעה עד אמצע הדרך, שם מתמזגים עם הדרך הקצרה יותר, שמתחילה במקדש Muo Taw. הכי מומלץ להגיע למעלה בנסיעה. שעות פעילות: 08:30-16:30. עלות: הכניסה חופשית.

IMG_7064.JPG

הנוף המרהיב על העיר, האגם ושדה התעופה   

IMG_7060.JPG

שתי הפגודות במקדש

Wat Hua Wiang

מקדש Wat Hua Wiang - מקדש בסגנון שאן בורמזי שנבנה במחצית השנייה של המאה ה-19. הוויהאן המרכזי שלו עשוי עץ עם עיטורי מתכת כסופים. פסל בודהה המרכזי עשוי ברונזה והובא לכאן ממנדלאי במיאנמר בשנת 1930. בסמוך נמצא הצ'די בצבעי לבן וזהב, עליו שומרים פסלי אריות. במקום מאוחסנים גם סקריפטים תאים עתיקים. הביקור במקדש מומלץ רק אם משלבים אותו עם ביקור בשוק היום הסמוך.

מיקום: המקדש נמצא ברחוב Singha Nat Barm Rung בסמיכות לשוק היום. שעות פעילות: 08:00-16:30. עלות: הכניסה חופשית.

IMG_7117.JPG

המקדש הסמוך לשוק של מה הונג סון אינו מצדיק ביקור במיוחד

צמד המקדשים

צמד המקדשים Wat Jong Klang ו-Wat Jong Kam - התמונה הפופולרית ביותר של מה הונג סון היא תמונת שני המקדשים הללו על שפת האגם. מקדש Klang הלבן מוזהב הוא סימלה של העיר. אל תפספסו את המזבח ואת שלושת הקירות המלאים בתמונות קטנות על גבי זכוכית, אשר הובאו לכאן לפני למעלה ממאה שנה ממנדלאי במיאנמר. בחדר אחורי יש מוזיאון עם אוסף של בובות מעץ. מקדש Kam נראה חדיש יותר משכנו מכיוון ששוקם מחדש לאחר שריפה בשנת 1970. השריד המקורי היחיד שנותר ממנו הוא אולם ההסמכה. כנראה שאם שני המקדשים לא היו על שפת האגם ולא הייתה עליהם תצפית מושלמת אז הם לא היו מוזכרים כאן. הם מהווים דוגמא לארכיטקטורה הבורמזית של בני השאן.

מיקום: המקדשים נמצאים בצדו הדרומי של האגם במרכז העיר. שעות פעילות: הכניסה חופשית, מוזיאון 08:00-18:00. עלות: הכניסה חופשית.

IMG_7093.JPG

צמד המקדשים לגדות האגם הקטן

שוק היום

שוק היום של מה הונג סון - שוק ריחני, צבעוני, ססגוני ומעניין המבוסס ברובו על תוצרת חקלאית טרייה. פירות, ירקות ומזון יבש מחליפים ידיים בעיקר על ידי סוחרים מכפרי הסביבה. ייתכן כי תראו כאן פירות שלא תראו במקום אחר. שוק מאוד מיוחד שבהחלט ראוי לביקור, בייחוד לחובבי שווקים ותרבויות.

מיקום: השוק נמצא במרכז העיר ברחוב Pha Nith Watana, ליד מקדש Hua Wiang. שעות פעילות: השוק פעיל החל משעות הבוקר המוקדמות (06:00) ועד הלילה, אם כי שיא הפעילות בשוק הוא עד שעה 09:00.

IMG_7111.JPG
IMG_7097.JPG

שוק היום האותנטי והססגוני של מה הונג סון. אם יש ירק שאין כאן, כנראה שהוא לא קיים

שוק הלילה

שוק הלילה של מה הונג סון - אין עיר שמכבדת את עצמה בתאילנד שאין בה שוק לילה וגם פה יש. גם כאן מדובר על רחוב שנסגר לפנות ערב ודוכנים המוקמים במהרה, בהם ניתן למצוא היצע נרחב של טקסטיל, תיקים ואביזרים, מלאכות יד של בני השבטים, מזכרות והרבה אוכל מוכן, ירקות ופירות.

מיקום: השוק נמצא ממערב לאגם, במרחק הליכה קצר. שעות פעילות: החל מרדת החשיכה.

bottom of page