top of page
ראש העמוד

אתרים באזור בנגקוק

השוק הצף Damnoen Saduak - שווקים צפים הנם אחד מסמלי התרבות התאית, אם כי אין זה אחד מאותם שווקים מקוריים המשמשים את המקומיים, אלא שוק תיירותי לחלוטין. יחד עם זאת, השוק יפה ומעניין מאוד. אל השוק הזה זורמות מידי יום עשרות סירות עמוסות כל טוב מהכפרים הסמוכים. בין הסירות מתקיים מסחר ערני ביותר. בשוק ניתן לצפות בנשים בכובעי קש השטות בין התעלות בסירות עמוסות כל טוב – ירקות, פירות, פרחים, שיפודי אוכל, דברי מאפה ועוד. לאורך התעלות נמצאות שורות של דוכני מזכרות והמקום מלא בסירות תיירים המצלמים ללא הרף. השיט בתעלות וההצצה לחיי המקומיים ובתיהם השוכנים על גדת התעלה הנה חוויה מעניינת ומרתקת. אם החלטתם לקנות בשוק (ועדיף שלא) מצפים מכם להתמקח והמחירים יצנחו. לקראת הצהריים השוק מתחיל להתקפל, הסירות עוגנות והמקומיים באים אל המזח לקנות את כל מה שנשאר במחירים נמוכים עוד יותר.

IMG_3641.JPG
IMG_8773.JPG

בתמונות: עשרות סירות המוכרות סחורה, פירות, ירקות ואוכל מוכן, ממש מטבחים צפים

מיקום: נמצא במחוז Samut Songkhram, כ-97 ק"מ דרומית מערבית מבנגקוק, כשעה וחצי נסיעה. בדרך כלל הגישה לשוק מתבצעת באמצעות סירות לונגטייל דרך תעלות הכפר עד לשוק, אם כי אפשר גם להיכנס לשוק ברגל ולצפות מהגשרים. שעות פעילות: מידי יום בשעות הבוקר המוקדמות. מומלץ להגיע עד שעה 10:00 לכל המאוחר. עלות: הביקור בשוק חופשי. טיול מאורגן של חצי יום לשוק הצף עולה החל מ-600 באט לאדם, אם כי בדרך כלל משלבים את זה עם אתרים נוספים בסביבה. לשכור סירה בשוק הצף עולה בסביבות 1500 באט לעד 6 אנשים. 

Amphawa

השוק הצף Amphawa - שוק צף נוסף, הרבה פחות תיירותי מהשוק ב-Damnoen Saduak וזה קיסמו. גם כאן השוק נמצא בתעלה ששטים בה סוחרים על גבי סירות המוכרים בעיקר פירות וירקות. בצמוד למזח עוגנות סירות קטנות המשמשות כמטבחים קטנים, בהן נמכר מזון מוכן למבקרים. על הרציפים דוכנים רבים עמוסים במזכרות, מתנות, אוכל, ממתקים, חפצי אמנות ועוד וביניהם מסתובבים המוני תיירים מקומיים וזרים. האווירה קסומה ומוזיקה נשמעת ברקע. חשוב להדגיש כי השוק הזה מצטלם הרבה פחות טוב מהשוק ב-Damnoen Saduak מכיוון שיש בו הרבה פחות סירות אבל האווירה פה הרבה יותר כיפית ופחות צפופה. אם הולכים לכיוון צפון, אחרי הגשר להולכי רגל, ניתן לצפות בבתים היושבים על התעלה והליכה לאורכם מאפשרת להציץ לחיים המרתקים בהם. את הביקור בשוק רצוי לשלב עם שיט לצפייה בגחליליות (בעלי סירות כבר יציעו לכם את השיט) וביקור בבית הגידול לחתולים סיאמיים. השיט לצפייה בגחליליות יוצא בשעות הערב, נמשך מעל שעה ועולה בסביבות 100 באט לאדם. בשיט צופים במראה מרהיב של גחליליות שממש מהבהבות על העצים.

IMG_1773.jpg

בתמונה: השוק הצף הקסום של אמפאווה

מיקום: נמצא במחוז Samut Songkhram, כ-85 ק"מ דרומית מערבית מבנגקוק, כשעה ורבע נסיעה. שעות פעילות: פתוח בימים שישי, שבת וראשון בשעות 14:00-21:30. עלות: הביקור בשוק חופשי. טיול מאורגן של חצי יום לשוק הצף עולה החל מ-550 באט לאדם, אם כי בדרך כלל משלבים את זה עם אתרים נוספים בסביבה. הגעה עם מונית כולל המתנה תעלה בסביבות 2500 באט.

שוק הרכבת

שוק הרכבת Maeklong - השוק הזה, הנמצא בעיר Samut Songkhram, בתחנת הרכבת Maeklong, הוא כנראה אחד השווקים המוזרים שתראו אי פעם. השוק נמצא על פסי הרכבת והוא "נאלץ" להתקפל שמונה פעמים ביות כאשר הרכבת עוברת במיקום שלו. אין ספק שאטרקציה כזו כנראה שלא תראו בשום מקום אחר בעולם. בשוק נמכרים פירות, ירקות, בשר, דגים וביגוד. השוק די סמוך לתחנת הרכבת ולכן מומלץ להשתמש בחנית תחנת הרכבת. אפשר גם להגיע עם הרכבת מבנגקוק, לצפות בשוק, ללכת לבקר בקופים השוחים ובאחד מהשווקים הצפים (בהתאם ליום בשבוע ולשעה) ולחזור ברכבת לבנגקוק. אגב, השוק נקרא בתאית Talat Rom Hoop, דהיינו "שוק המטריה הנסגרת", בגלל שהוא מתקפל כמו מטריה.

IMG_3733.JPG

בתמונה: השוק נמצא על הפסים ומקורה

IMG_3745.JPG

בתמונה: הכל מתקפל תוך שניות והרכבת עוברת ממש מעל הירקות

מיקום: בתחנת הרכבת Maeklong בעיר Samut Songkhram, כ-78 ק"מ דרומית מערבית לבנגקוק (שעה ורבע נסיעה) ובמרחק של 7.5 ק"מ בלבד מהשוק הצף של אמפאווה. שעות פעילות: הרכבת עוזבת את התחנה בשעות 06:20, 09:00, 11:30 ו-15:30. הרכבת מגיעה לתחנה בשעות 08:30, 11:10, 14:30 ו-17:40.

הקופים השוחים

הקופים השוחים - עוד אטרקציה נהדרת שנמצאת באזור ביישוב Klong Khone (לעתים נכתב Khlong Khon) היא ביקור אצל הקופים החיים על קו החוף, אשר נוהגים לצאת לשחיות בים כאשר מגיעה סירת תיירים עם אוכל. ניתן לשכור סירה עם נהג לאורך התעלה. השיט נמשך כשעה ובמהלכו מבקרים אצל הקופים וצופים בדייגים שעומדים במים ושולים צדפות. אל תשכחו להצטייד בבננות או רמבוטאן כדי להאכיל את הקופים. אם לא תתנו להם אוכל סביר להניח שהם לא יתקרבו אליכם לסירה. צריך להיזהר מקפיצה של קופים לתוך הסירה ומגניבת חפצים אישיים על ידם. ניתן להגיע למקום לבד עם רכב או פשוט לקחת סונגטואו מעיר המחוז Samut Songkhram. לא לשכוח כובעים וקרם הגנה.

IMG_3678.JPG
IMG_8798.JPG

בתמונות: ראיתם פעם קופים שוחים?       

מיקום: זה די מאתגר למצוא את המיקום. נוסעים על כביש 35 דרומה, עוברים את הפניה ל-Samut Songkhram וממשיכים עוד כ-8 ק"מ עד לתחנת דלק PTT משמאל (ממזרח), מיד לאחריה פונים שמאלה ליישוב ונוסעים עד סוף הכביש. בדרך תראו פרסומות למשיטי סירות לקופים, תעצרו אצל אחד מהם ותתמקחו על מחיר הסירה. עלות: בסביבות 800 באט לסירה.

IMG_3657.JPG

בתמונה: שולי הצדפות בפעולה

גן הורדים

גן הורדים (Suan Sampran) - האתר הזה שוכן בין גנים מרהיבים ואגם ומציע שילוב מרתק של מופע פולקלור מרשים מאוד עם ביקור בכפר תאילנדי משוחזר וצפייה בהדגמות של מלאכות יד, בישול מסורתי ואפילו אימון באגרוף תאילנדי. אפשר לשלב את הביקור במקום גם עם ארוחת צהרים מזנון. המופע נחשב לאחד הטובים בתאילנד וכולל מופע מחול מסורתי, אמנויות לחימה, אגרוף תאילנדי, ריקוד מקלות במבוק, קרבות חרבות, חתונה תאילנדית מסורתית והשבעת נזירים. המופע מתקיים כבר קרוב ל-50 שנה ומשתתפים בו עשרות רקדנים, מוזיקאים ואמנים. בכפר יש גם מופע פילים קצר שמתקיים פעמיים, לפני ואחרי המופע המרכזי. 

IMG_1758.jpg

בתמונה: המופע המרהיב בגן הורדים

מיקום: הגן נמצא כ-35 ק"מ מערבית לבנגקוק בדרך לקנצ'נבורי ו-Nakhon Pathom, כ-45 דקות נסיעה. שעות פעילות: פתוח מידי יום בשעות 08:00-18:00. המופע המרכזי נערך בשעה 14:45. מופע הפילים נערך בשעות 14:15 ו-15:30. מומלץ להגיע לגן בסביבות השעה 13:30. עלות: 750 באט למבוגר ו-600 באט לילד.

Samphran Elephant Camp

Samphran Elephant Ground & Zoo - מחנה פילים המשתרע על פני שטח עצום ומציע מופעי פילים ומופעי היאבקות של תנינים. ניתן גם לרכב על פילים בין הגנים הטרופיים והמפלים ולהצטלם עם נמרים. במקום מסעדה עם ארוחת מזנון. ניתן לשלב את הביקור במקום עם ביקור בגן הורדים, שנמצא לא רחוק משם.

מיקום: נמצא כ-33 ק"מ ממרכז בנגקוק על כביש מספר 4 לכיוון קנצ'נבורי, כ-40 דקות נסיעה. שעות פעילות: מידי יום בשעות 08:30-17:30. מופעי התנינים בשעות 12:45, 14:20 ו-16:20. Magic Show בשעות 13:15 ו-15:00 ומופעי הפילים בשעות 13:45 ו-15:30. עלות: 550 באט למבוגר ו-300 באט לילד. אתר: www.elephantshow.com

חוות התנינים

חוות התנינים Samut Prakan - בחווה מעל 60,000 תנינים מ-28 סוגים וחיות בר נוספות וניתן לראות שם קרבות של בני אדם עם תנינים. החווה מתפארת בתנין הגדול בעולם שחי בשבי (אם כי אולי הוא מת מאז...), שאורכו 6 מטרים ומשקלו 1114 ק"ג. המקום מאוד המוני ועמוס ויש שיאמרו דוחה וקשה מאוד לצפייה. פרט למופעי התנינים, יש במקום גם מופעי פילים. החווה נבנתה בשנת 1950, היא הגדולה מסוגה בתאילנד ואחת הגדולות בעולם. פרט לתנינים תוכלו לראות במקום גם טיגריסים, קופים, צבים, ציפורים, נחשים והיפופוטמים. אם זה לא מספיק, אז יש גם דגמים של דינוזאורים ותצוגת מולטימדיה על האדם והחיות בתקופה הפרה היסטורית. אם חלמתם להצטלם עם תנין או טיגריס, פה תוכלו להגשים אותו. 

IMG_1745.jpg

בתמונה: תנינים לא אמורים להיות מאולפים ולשחק עם בני אדם...

מיקום: החווה נמצאת ב-Samut Prakan, כ-26 ק"מ מדרום למרכז בנגקוק. שעות פעילות: מידי יום בשעות 08:00-18:00. מופע התנינים מתקיים בשעות 09:00-16:00 מידי שעה, חוץ מאשר בצהרים. האכלת התנינים בשעות 16:30-17:30. מופע הפילים נערך כל שעה בין השעות 09:30-16:30. עלות: 300 באט למבוגר ו-200 באט לילד. 

Nakhon Pathom

Nakhon Pathom - העיר העתיקה ביותר בתאילנד, במרכזה נמצאת Phra Pathom Chedi, הסטופה (צ'די) הגבוהה ביותר בעולם. היא מתנשאת לגובה 120 מטרים, בנייתה הושלמה בשנת 1870 ופירוש שמה "הסטופה הקדושה הראשונה", שם שניתן לה על ידי המלך Mongkut (ראמה ה-4). בתוכה נמצא שריד של בודהה והיא נמצאת במקום שבו הוצג לראשונה הבודהיזם בתאילנד לפני מעל אלפיים שנה. אין הצדקה להגיע לפה במיוחד, אבל אם אתם באזור אז כדאי. 

מיקום: העיר Nakhon Pathom נמצאת כ-57 ק"מ ממערב למרכז בנגקוק בדרך לקנצ'נבורי. שעות פעילות: מידי יום בשעות 07:00-20:00. עלות: 20 באט לאדם.

logo 1.png
bottom of page