top of page
ראש העמוד

אתרים באזור בנגקוק

השוק הצף Damnoen Saduak - שווקים צפים הנם מסמלי התרבות התאית. אל השוק הזה זורמות מידי יום עשרות סירות עמוסות כל טוב מהכפרים הסמוכים והמסחר ערני ביותר. נשים בכובעי קש שטות בין התעלות בסירות עמוסות כל טוב. ירקות, פירות, אוכל, מתוקים ועוד. חלק מהסירות הן ממש מטבח צף. לאורך התעלות נמצאות שורות של דוכני מזכרות והמקום מלא בסירות תיירים המצלמים בלי הרף. השיט בתעלות וההצצה לחיי המקומיים ובתיהם השוכנים על גדת התעלה הנה חוויה מעניינת ומרתקת. המחירים כמובן נתונים למיקוח. לקראת הצהריים השוק מתחיל להתקפל, הסירות עוגנות והמקומיים באים אל המזח לקנות את מה שנשאר במחירים נמוכים עוד יותר. השוק אינו אחד מאותם שווקים מסורתיים המשמשים את המקומיים, אלא שוק תיירותי, אבל הוא עדיין מרתק, ססגוני, פוטוגני ומומלץ.

הזמנת טיול לשוק הצף ושוק הרכבת המתקפל

IMG_3641.JPG

עשרות סירות מוכרות סחורה, פירות, ירקות ואוכל

מיקום: נמצא במחוז Samut Songkhram, כ-97 ק"מ דרומית מערבית מבנגקוק, כשעה וחצי נסיעה. מומלץ להגיע לשוק עם סירת לונגטייל דרך תעלות הכפר, אם כי אפשר גם להיכנס לשוק ברגל ולצפות מהגשרים. נקודת היציאה של הסירות נקראת במפת גוגל Floating Market Boarding Place. שעות פעילות: בשעות הבוקר בלבד, מומלץ להגיע עד שעה 10:00 לכל המאוחר. עלות: הכניסה חופשית, סירת לונגטייל להגעה לשוק 1500 באט לעד 6 אנשים. 

Amphawa

השוק הצף Amphawa - שוק צף פחות תיירותי ויותר רגוע מהשוק ב-Damnoen Saduak. השוק נמצא בתעלה בה שטים סוחרים בסירות ומוכרים בעיקר פירות וירקות. בצמוד למזח עוגנות סירות קטנות המשמשות כמטבחים קטנים צפים, בהן מבושל מזון למבקרים. על הרציפים דוכנים רבים עמוסים במזכרות, אוכל, ממתקים, עבודות אמנות ועוד וביניהם מסתובבים תיירים מקומיים וזרים. האווירה קסומה ומוזיקה נשמעת ברקע. השוק הזה מצטלם הרבה פחות טוב מהשוק ב-Damnoen Saduak מכיוון שיש בו הרבה פחות סירות אבל האווירה פה הרבה יותר כיפית ופחות צפופה. אם מתרחקים מהשוק לצדדים, ניתן לצפות בבתים היושבים על התעלה ולהתרשם מהחיים בהם. את הביקור בשוק רצוי לשלב עם שיט לצפייה בגחליליות (בעלי סירות כבר יציעו לכם את השיט) וביקור בבית הגידול לחתולים סיאמיים. השיט לצפייה בגחליליות יוצא בשעות הערב, נמשך כשעה ובמהלכו צופים במראה מרהיב של גחליליות מהבהבות על העצים.

הזמנת טיול לשוק הצף אמפאווה, שיט גחליליות ושוק הרכבת המתקפל

IMG_1773.jpg

השוק הצף הקסום של אמפאווה

מיקום: נמצא במחוז Samut Songkhram, כ-85 ק"מ דרומית מערבית מבנגקוק, כשעה ורבע נסיעה. שעות פעילות: ימי שישי עד ראשון 14:00-21:00. עלות: הכניסה חופשית, שיט גחליליות 100 באט לאדם.

שוק הרכבת

שוק הרכבת Maeklong - השוק הזה נמצא בתחנת הרכבת Maeklong בעיר Samut Songkhram והוא כנראה אחד השווקים המוזרים שתראו אי פעם. השוק נמצא על פסי הרכבת והוא נאלץ להתקפל שמונה פעמים ביום כאשר הרכבת עוברת במיקום שלו. אין ספק שאטרקציה כזו כנראה לא תראו בשום מקום אחר. השוק נקרא בתאית Talad Rom Hub, שמשמעו שוק המטריה הנסגרת בגלל שהוא מתקפל כמו מטריה. בשוק נמכרים פירות וירקות, בשר, דגים וביגוד. מומלץ לשלב את הביקור בשוק יחד עם אחד השווקים הצפים הסמוכים (בהתאם ליום בשבוע ולשעה) והקופים השוחים. למגיעים עם רכב מאוד נוח לחנות בחניית תחנת הרכבת.

IMG_3733.JPG

השוק נמצא על הפסים ומקורה

IMG_3745.JPG

הכל מתקפל תוך שניות והרכבת עוברת ממש מעל הירקות

מיקום: בתחנת הרכבת Maeklong בעיר Samut Songkhram, כ-78 ק"מ דרומית מערבית לבנגקוק (כשעה ורבע נסיעה) ובמרחק של 7.5 ק"מ מהשוק הצף אמפאווה. שעות פעילות: הרכבת עוזבת את התחנה בשעות 06:20,09:00,11:30,15:30, הרכבת מגיעה לתחנה בשעות 08:30,11:10,14:30,17:40.

הקופים השוחים

הקופים השוחים - ביישוב Khlong Khon חיה להקת קופים יוצאי דופן לאורך תעלת מים רחבה הנכנסת מהים ליבשה. אם תשכרו סירה עם משיט תוכלו לצאת לשיט של כשעה בתעלה לכיוון הים הפתוח, במהלכו תצפו בקופים שישחו אליכם לסירה על מנת לקבל מכם אוכל (חשוב לוודא שבעל הסירה יביא בננות או רמבוטאן) ובדייגים שעומדים במים ושולים צדפות. תיזהרו מקפיצה של קופים לתוך הסירה ומגניבת חפצים אישיים על ידם. ניתן להגיע למקום עם רכב שכור או עם מונית צמודה ולשלב את הביקור יחד עם אחד השווקים הצפים ושוק הרכבת המתקפל. לא לשכוח כובעים וקרם הגנה.

IMG_3678.JPG
IMG_8798.JPG

ראיתם פעם קופים שוחים?       

מיקום: זה די מאתגר למצוא את המיקום. נוסעים על כביש 35 דרומה, עוברים את הפניה ל-Samut Songkhram וממשיכים עוד כ-8 ק"מ עד לתחנת דלק PTT משמאל (ממזרח), מיד לאחריה פונים שמאלה ליישוב ונוסעים עד סוף הכביש. בדרך תראו פרסומות למשיטי סירות לקופים, תעצרו אצל אחד מהם ותתמקחו על מחיר הסירה. עלות: בסביבות 800 באט לסירה.

IMG_3657.JPG

שולי הצדפות בפעולה

Samphran Elephant Camp

Samphran Elephant Ground & Zoo - מחנה פילים המשתרע על פני שטח עצום ומציע מופעי פילים ומופעי היאבקות של תנינים. ניתן גם לרכב על פילים בין הגנים הטרופיים והמפלים ולהצטלם עם נמרים. במקום מסעדה עם ארוחת מזנון. מומלץ לבדוק בכניסה את שעות המופעים. ניתן לשלב ביקור במקום בדרך מ/אל קנצ'נבורי או השווקים הצפים.

מיקום: נמצא כ-33 ק"מ ממרכז בנגקוק על כביש מספר 4 לכיוון קנצ'נבורי, כ-40 דקות נסיעה. שעות פעילות: 08:30-17:00. עלות: 600 באט למבוגר ו-350 באט לילד. אתר: www.elephantshow.com

Nakhon Pathom

Nakhon Pathom - במרכז העיר העתיקה ביותר בתאילנד נמצא Phra Pathom Chedi, הצ'די הגבוה ביותר בעולם. הוא מתנשא לגובה 120 מטרים, בנייתו הושלמה בשנת 1870 ופירוש שמו "הצ'די הקדוש הראשון", שם שניתן לו על ידי המלך Mongkut (ראמה ה-4). בתוכו נמצא שריד של בודהה והוא נמצא במקום בו הוצג לראשונה הבודהיזם בתאילנד לפני מעל אלפיים שנה. אין הצדקה להגיע לפה במיוחד, אבל הביקור מומלץ בדרך מ/אל קנצ'נבורי. 

מיקום: העיר Nakhon Pathom נמצאת כ-57 ק"מ ממערב לבנגקוק בדרך לקנצ'נבורי. שעות פעילות: 07:00-17:00. עלות: 40 באט לאדם.

bottom of page