top of page

טיול יום מבנגקוק לאזור Chonburi

מחוז צ'ונבורי מתחיל בדרך מבנגקוק לפטאיה וכולל גם את פטאיה עצמה, עליה תקראו בפרק נפרד. הגבול הצפוני של האזור נמצא בסביבות שעה נסיעה מזרחית לבנגקוק ובו מתבצע מסלול הטיול. בצפון האזור יש את החופים החוליים הצלולים הכי קרובים לבנגקוק. מגיעים לאזור מבנגקוק על הכביש המהיר Bang Na Chonburi Expy, כביש מספר 3. רוב האנשים מדלגים על האזור בדרכם לפטאיה או לקו צ'אנג וחבל כי מפסידים מספר אטרקציות משמעותיות. 

התחנה הראשונה היא מרכז המבקרים של יערות המנגרוב Mangrove Forest Conserve & Natural Study Center. קצת קשה למצוא את המקום, אך הוא ראוי ביותר לביקור ויש בו שביל עץ (רעוע) הבנוי מעל המים המאפשר טיול בין צמחי המנגרוב, כולל קטע קצר של שביל חבלים תלוי. הייחוד של המקום היא ההליכה בתוך היער עצמו. קחו בחשבון שהמסלול באורך 2.3 ק"מ חשוף לשמש החמה ולכן די מעייף. אפשר להסתפק בלצעוד עד שמגיעים לים הפתוח ואז לחזור. אחד הדברים המרתקים והמיוחדים במסלול הוא הצפייה בדגים שנקראים Mudskippers (בעברית יבשתנים) שהם דגים אמפיביים שיוצאים מהמים ליבשה ומתהלכים על הסנפירים שלהם. יש לאורך המסלול גם לא מעט מיני סרטנים וכן עטלפי פירות. הכניסה חופשית. מדיווח שקיבלתי המקום נסגר לצמיתות ויש לבדוק.

כ-3 ק"מ דרומית משם נמצא כפר הדייגים Ang Sila. בני הכפר עוסקים בעיקר בדייג, אך גם בעיבוד מוצרים העשויים גרניט (שחם), בעיקר מכתש ועלי ודמויות של חיות. ליד Wat Ang Sila יש דוכנים רבים שמוכרים אותם. בסוף אותו רחוב (בסביבות 400 מטרים משם) נמצא המזח ויש בו שוק דגים מעניין, מקום נחמד לארוחה.

ממשיכים דרומה עוד 1.5 ק"מ ומגיעים למקדש סיני צבעוני, מיוחד ומרהיב ביופיו בשם Wihan Thep Sathit Phra Kitthi Chaloem. המקדש הגבוה בן 4 הקומות מעוצב עם פסלונים רבים והרבה מוטיבים סיניים אלוהיים. אפשר לצלם רק מבחוץ וכדאי מאוד לטפס לגג המקדש לתצפית מרהיבה על המפרץ. פתוח מידי יום בשעות 08:00-17:00. אל תחמיצו גם אם אתם לא סינים...

Wihan Thep Sathit Phra Kitthi Chaloem.jp

בתמונה: המקדש הסיני הוא אחד המרהיבים בתאילנד

משם שוב ממשיכים עוד כ-4 ק"מ דרומה, הים מימינכם והדרך מלאה במסעדות נהדרות של פירות ים, אם עוד לא אכלתם. אם תצליחו להתאפק אז עדיף לאכול בחוף Bang Saen בהמשך. העצירה הבאה תהיה בגבעת הקופים Sam Muk Hill במקום שנקרא Khao Sam Muk. האטרקציה המרכזית על הגבעה הקטנה היא לבלות עם להקת קופי בר, חוויה מיוחדת לכל הדעות. הקופים אוהבים לגנוב חפצים אישיים כגון תיקים, מצלמות או כובעים אז תזהרו. דוכנים במקום מציעים למכירה אוכל טוב לקופים, אז אל תתנו להם אוכל מזיק משלכם. מהגבעה גם יש תצפית יפה על המפרץ ועל חוף Bang Saen. בראש הגבעה יש מקדש זיכרון לזוג אוהבים שקפצו שם אל מותם לאחר שהוריהם התנגדו לחתונה. 

ממשיכים עוד קצת דרומה לאורך קו החוף עד שמגיעים לכף Laem Thaen, שם נפסק קו החוף הסלעי ומתחיל החוף החולי הלבנבן המפורסם, חוף Bang Saen. משמאלכם יש מגוון אפשרויות לינה ומימין על חוף הים יש פעילויות רבות, אפשר לשכור אבובים לילדים, לרכב על בננה הרתומה לספיד בואט או סתם לרבוץ. רוב הנופשים במקום הם מקומיים ונדיר יהיה למצוא כאן תיירים. לא מומלץ להתרחץ עם בגדי ים נועזים מידי כי זה יביך את המקומיים ששוחים עם בגדים.

התחנה האחרונה לפני החזרה לבנגקוק או ההמשך לפטאיה היא Wang (Wat) Saen Suk, הנמצאת כקילומטר ממזרח לחוף הים. במקום המוזר הזה אפשר לצפות במודלים המסבירים מה יקרה לנו אם נגיע לגיהינום. המקום מאוד מיוחד ויוצא דופן, אבל מעורר וויכוח האם נכון לבקר בו עם ילדים, או שאולי דווקא צריך למנף את ההזדמנות כדי להסביר לילדים מה יקרה אם לא יתנהגו יפה... מגיעים למקדש באמצעות הדרך Sai 2 המקבילה לכביש החוף וממנה פונים שמאלה ב-Sai 19 עד למקדש בסוף הכביש. פתוח מידי יום בשעות 06:00-18:00. הכניסה חופשית.

logo 1.png
bottom of page